Z płyty boiska… #37

We wczorajsze popołudnie do Zaczarnia przyjechał jeden z najbardziej znanych i zasłużonych klubów w naszym regionie ZKS Unia Tarnów, aby rozegrać mecz z miejscową drużyną WKS Zorza Zaczarnie w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Spora grupa kibiców przybyła, aby właśnie z bliska zobaczyć ekipę gości. Wynik był sprawą drugorzędną, bowiem chyba tylko najwięksi optymiści liczyli na korzystny wynik dla gospodarzy.

Po pierwszej połowie, rzeczywiście gra miejscowych wyglądała bardzo przyzwoicie, jednak już w drugiej, gdy opadli z sił, doświadczona ekipa gości wykorzystała to bezlitośnie podkręcając tempo gry aplikując gospodarzom kilka goli. Oby ten wynik był dobrym prognostykiem dla zawodników Unii Tarnów przed kolejnymi meczami w rozgrywkach III Ligi. Szczerze im tego życzę.

Nowa formuła rozgrywek o Puchar Polski bez wątpienia przyczyniła się do ich uatrakcyjnienia. Dla wielu klubów z małych miejscowości możliwość gry z drużynami Unia Tarnów, BKS Bochnia, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Polan Żabno, Okocimski Brzesko i wielu innymi, to duże wydarzenie i najlepszy sposób na popularyzację gry w piłkę nożną. Już ekipy ze Świebodzina czy Pogórskiej Woli liczą na korzystne losowanie i przyjazd do nich drużyny Unii Tarnów. W poprzednich edycjach było to praktycznie nie możliwe. W rozgrywkach finałowych, które odbędą się prawdopodobnie w okresie maja 2015 roku wezmą udział najlepsze drużyny reprezentujące Tarnów, Bochnię, Brzesko oraz Żabno.

Henryk Świerczek