XI Turniej Niepodległości

DSC_1906W środę, 11 listopada, odbył się na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie XI Turniej Piłkarski Juniorów (rocznik 1998 i młodsi).

Celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości – po raz pierwszy grano o Puchar im. Generała Bernarda Stanisława Monda.

Przed zawodami reprezentacje Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa i zachodniej Małopolski przywitał przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN – Lucjan Franczak, a następnie prezes MZPN – red. Ryszard Niemiec – nakreślił sylwetkę wielkiego patrioty, gen. Monda, sternika Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej do wybuchu II wolny światowej. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w poniedziałek wiceprezesa MZPN – Jerzego Kowalskiego.
Organizatorem turnieju był Wydział Szkolenia MZPN.

Półfinały:
Kraków – Tarnów 2-1: Błażej Radwanek, Ernest Świętek – Kacper Nytko
Nowy Sącz – Małopolska zachodnia 0-2: Daniel Rzepa, Wojciech Stasiak

Mecz o 3. miejsce:
Tarnów – Nowy Sącz 4-0: Piotr Nowak, Maciej Pawlik, Daniel Niemiec, Krystian Bator
Finał:
Kraków – Małopolska zachodnia 5-2: Ernest Świętek 2, Bartosz Szcząber, Błażej Radwanek, Łukasz Sikora (karny) – Adrian Celej, Wojciech Stasiak

TARNÓW: Michał Leżoń, Krzysztof Miroszka, Piotr Nowak (wszyscy Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Bartłomiej Czwakiel (Wolania Wola Rzędzińska), Kacper Nytko, Krystian Bator (obaj Wisła Szczucin), Maciej Pawlik (Okocimski Brzesko), Mateusz Sroka, Damian Bachara, Filip Tyka, Artur Hebda, Oskar Oszust, Daniel Niemiec, Szymon Baradziej (wszyscy Unia Tarnów), Kamil Kula (Radlna). Trenerzy: Piotr Szymański, Robert Truchan.

KRAKÓW: Karol Niemczycki (AP Profi) – Łukasz Sikora, Dominik Zawadzki, Bartosz Szcząber, Szymon Pietrzyk, Błażej Radwanek, Michał Romuzga (wszyscy AS Progres Nowa Huta), Patryk Kura, Norbert Czaja (obaj Puszcza Niepołomice), Bartosz Gubała, Adam Jawor (obaj Garbarnia Kraków), Ernest Świętek, Kacper Czarnecki, Michał Boniecki, Maciej Rogóż (wszyscy Wisła Kraków), Mateusz Stec (Krakus Nowa Huta), Patryk Orłoś (Wiślanie Jaśkowice). Trenerzy: Łukasz Terlecki, Krystian Pać.

MAŁOPOLSKA ZACHODNIA: Łukasz Caban, Szymon Babiuch, Wojciech Stasiak (Astra Spytkowice), Maciej Świerkosz (Babia Góra Sucha Beskidzka), Mateusz Domagała (Górnik Libiąż), Dawid Żwirkowski, Jakub Wilk (Skawa Wadowice), Łukasz Waga (Sokół Przytkowice), Przemysław Piskorz, Mateusz Lasik, Bartosz Kurek, Damian Rzepa, Kamil Tajs (MKS Trzebinia-Siersza), Adam Noworyta (Wolania Wola Filipowska), Marcin Matusyk, Adrian Celej (Zatorzanka Zator), Mateusz Aleksandrow (Zgoda Byczyna). Trenerzy: Marian Pamuła, Kacper Ślusarek, Antoni Gawronek.

NOWY SĄCZ: Łukasz Konstanty, Mariusz Woźniak, Dawid Dyląg, Wiktor Nowak, Hubert Maślanka, Bartłomiej Jodłowski, Patryk Szarek (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Skoczeń, Jakub Chody, Oskar Obrzut, Dariusz Prusak, Kamilo Perla (Dunajec Nowy Sącz), Kamil Śliwa, Karol Tomera, Karol Franczak (Sokół Słopnice), Filip Musz (Poprad Muszyna), Mateusz Stępień (Glinik Gorlice). Trenerzy: Robert Kubiela, Andrzej Kulma.

* Najlepszy zawodnik turnieju: Bartosz Szcząber (Kraków)
* Najlepszy strzelec turnieju: Ernest Świętek (Kraków), 3 bramki
* Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Leżoń (Tarnów)

Tekst i zdjęcia za oficjalną stroną MZPN Kraków

logo_Malopolska

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

DSC_1886 DSC_1878 DSC_1873 DSC_1835 DSC_1906