Narodowy Model Gry

NMG
Polski Związek Piłki Nożnej w środę 30 marca 2016 r.w Warszawie na specjalnej konferencji zaprezentował Narodowy Model Gry oraz Pro Junior System.

Narodowy Model Gry
To program szkolenia piłkarskiego pd najmłodszego zawodnika skrzata aż do  seniora. Program będzie przekazywany trenerom na wszystkich kursach trenerskich a także kursokonferencjach organizowanych przez PZPN oraz wojewódzkie ZPN.

Narodowy Model Gry będzie w szczególności wdrażany w Akademiach Młodych Orłów, Gimnazjalnych i Licealnych Ośrodkach Szkolenia Sportowego.
Warto  zauważyć, że na terenie TOZPN mamy dwa takie ośrodki Akademie Młodych Orłów znajdującą przy Orliku na ul. Skowronków oraz GOSSM przy Zespole Szkół Sportowych w Mościcach.
Mapa NMG
Narodowy Model Gry do pobrania TUTAJ
Powstaną również dodatki do Narodowego Modelu Gry w postaci specjalistycznych wydawnictw książkowych: np. Piłka Nożna w Szkole Podstawowej oraz filmów z przykładowymi ćwiczeniami. Będą one publikowane na stronie internetowej PZPN oraz portalu Łączy Nas Piłka.

Pro Junior System
Pro Junior System, to system wsparcia dla klubów, które stawiają na młodych piłkarzy. PZPN będzie przyznawał punkty za udział zawodników do 21. roku życia w meczach ligowych oraz reprezentacyjnych, na koniec sezonu stworzy klasyfikację i najlepszych wynagrodzi finansowo. PZPN ma w budżecie  na ten cel 10 mln zł rocznie: 3 mln zł dla trzech najlepszych klubów ekstraklasy, 4,5 mln zł dla pięciu z I ligi, 2,5 mln zł dla pięciu z II ligi. Program rozpocznie się w następnym sezonie (pod uwagę wzięci zostaną urodzeni w 1996 r. i młodsi).

PROJunior

Prezentację Narodowego Modelu Gry PZPN przeprowadził na żywo kanał Łączy Nas Piłka.  Poniżej można zobaczyć pełny zapis konferencji.