KS Sokół Borzęcin II wycofany z rozgrywek Klasy B Grupa 5

tozpnWydział Gier TOZPN informuje, że w związku z nierozegraniem przez zespół KS Sokół Borzęcin II trzeciego spotkania z winy klubu, drużyna zgodnie z Regulaminem Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo IV Ligi i Niższych Klas Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zostaje wycofana z dalszych rozgrywek w sezonie 2016/2017.

Anuluje się wyniki dotychczasowych spotkań KS Sokół Borzęcin – drużyna rozegrała mniej niż 50 % spotkań.

Zgodnie z Regulaminem  Rozgrywek Seniorów IV Ligi i Klas Niższych  MZPN na sezon 2016/2017,  § 15 pkt 2, „drużyna klubu, która w trakcie rozgrywek nie rozegra z własnej winy trzech wyznaczonych spotkań mistrzowskich, zostanie automatycznie i niezależnie od sankcji finansowych wycofana z dalszych rozgrywek i od następnego sezonu przesunięta niżej o dwie klasy rozgrywkowe bez względu na ilość zdobytych punktów.
Zgodnie z § 15 pkt 4, „weryfikację spotkań drużyn wycofanych przeprowadza się następująco:
a. w przypadku rozegrania mniej niż 50 % spotkań, anuluje się wyniki dotychczasowych spotkań tej drużyny,
b. w przypadku rozegrania 50 % lub więcej spotkań, zalicza się do punktacji wyniki uzyskane na boisku, natomiast w pozostałych nierozegranych meczach, przyznaje się walkowery dla przeciwników, a drużyny wycofane zostaną sklasyfikowane na ostatnich miejscach w tabeli końcowej.”