Turnieje szkoleniowe najmłodszych – galeria zdjęć

W dniach 28 i 29 stycznia w Skrzyszowie oraz Tuchowie z inicjatywy Wydziału Szkolenia TOZPN odbyły się pierwsze turnieje w ramach halowych rozgrywek szkoleniowych dzieci w wieku 5 – 11 lat. Młodzi zawodnicy spotykają się podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzatów, Żaków i Orlików. Turnieje mają charakter festiwalu piłkarskiego, którego głównym założeniem jest umożliwienie rywalizacji w radosnej atmosferze, bez presji na wynik (brak tabel i wyników), a także propagowanie sportowej postawy fair play i szacunku dla przeciwników, sędziów,  trenerów.

Spotkania mają tworzyć odpowiednie warunki do kompletnego rozwoju młodego zawodnika. Budowania kompetencji społecznych (poczucia odpowiedzialności, pewności siebie, sumienności, punktualności, organizacji czasu, zdolności sprawnego podejmowania decyzji) oraz rozwijania umiejętności piłkarskich, kreatywności w grze, nabywania wszechstronności ruchowej. Dziękujemy gospodarzom hal sportowych w Tuchowie i Skrzyszowie za pomoc i bardzo dobrą organizacje. Do zobaczenia wkrótce, w ostatnim weekendzie ferii zimowych na turniejach w Dąbrowie Tarnowskiej.

W pracy z dziećmi i młodzieżą najważniejsze jest to aby przede wszystkim rozwinąć wspaniałego człowieka, a dopiero w drugiej kolejności – dobrego zawodnika.

Dan Abrahams, Psycholog Sportowy

Zdjęcia pochodzą z serwisu blekitnitarnow.pl . Dziękujemy Klubowi Błękitni Tarnów za ich udostępnienie.