Komunikat WG TOZPN dotyczący spotkań barażowych w rozgrywkach seniorów i młodzieży

Wydział Gier TOZPN informuje o zasadach i terminach spotkań barażowych w rozgrywkach seniorów Klasa B Grupa V i Grupa VI oraz rozgrywkach młodzieżowych juniorów, trampkarzy, młodzików w sezonie 2016/2017.

W rozwinięciu pełna treść komunikatu.

Baraże Klasa B – Grupa V i Grupa VI – Tarnów

Zgodnie z Aneksem do Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi i niższych klas rozgrywkowych Seniorów MZPN na sezon 2016/2017:

Z Grupy V i Grupy VI Tarnów do Klasy „A” awans uzyskują drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w swoich grupach – 2 drużyny łącznie oraz 3 drużyna wyłoniona z barażu drużyn, które, zajmą 2 miejsca w swoich grupach.

Mecz nr Termin Gospodarz Gość
1 17 -18.06.2017 Grupa VI Grupa V
2 24-25.06.2017 Grupa V Grupa VI

Baraże o awans do I Ligi Okręgowej w rozgrywkach młodzieżowych juniorów, trampkarzy i młodzików

Zgodnie z Aneksem do Regulaminu Rozgrywek Młodzieżowych Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2016/2017:

JUNIOR STARSZY

Awans do I Ligi Okręgowej Juniorów uzyskuje bezpośrednio mistrz II Ligi okręgowej PPN Brzesko oraz PPN Żabno oraz zwycięzca barażu pomiędzy mistrzami II ligi okręgowej PPN Bochnia i OZPN Tarnów.

1 17 -18.06.2017 Tarnów Bochnia
2 24-25.06.2017 Bochnia Tarnów

TRAMPKARZ

Awans do rozgrywek I Ligi Trampkarzy w sezonie 2017/2018 uzyskają 3 zespoły. Bezpośrednio awans uzyskuje mistrz w Podokręgu PN Brzesko.  Pomiędzy mistrzami w Podokręgu PN Bochni i PN Żabno zostanie rozegrany baraż, którego zwycięzca uzyska awans. Pomiędzy mistrzami Grupy 1 i Grupy 2 OZPN Tarnów zostanie rozegrany baraż, którego zwycięzca uzyska awans.

1 17 -18.06.2017 Bochnia  Żabno
2 24-25.06.2017 Żabno Bochnia
1 17 -18.06.2017 Tarnów Grupa I Tarnów Grupa II
2 24-25.06.2017 Tarnów Grupa II Tarnów Grupa I

MŁODZIK

Z II Lig Młodzików Podokręgów PPN Bochnia, Brzesko, Żabno oraz OZPN Tarnów awansuje do I Ligi Okręgowej 4 zespoły – wyłonione po barażach pomiędzy:
a) mistrzami II ligi okręgowej PN Bochnia i PN Żabno (zwycięzca)
b) mistrzami II ligi okręgowej PN Brzesko Grupa 1 i Grupa 2 (zwycięzca),
c) mistrzami II ligi okręgowej OZPN Tarnów Grupa 1, Grupa 2 i Grupa 3 (dwa zespoły)

3 24.06.2017 Tarnów Grupa 3 Tarnów Grupa 2

W przypadku nierozstrzygniętego rezultatu po zakończeniu meczu rewanżowego sędzia główny zawodów zarządza dogrywkę (Junior 2×15 min, Trampkarz 2×10 min Młodzik 2×5 min). Jeżeli dogrywka zakończy się wynikiem remisowym (bezbramkowym). Sędzia zarządzi wykonanie serii rzutów karnych zgodnie z przepisami PZPN.

Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie (bramka zdobyta w dogrywce dla gości liczy się podwójnie). W pkt. 3 podpunkt C obowiązują zasady: mecz nierozstrzygnięty kończy się dogrywką. Jeżeli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy przeprowadzana jest seria rzutów karnych. W tej grupie barażowej bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się podwójnie. Rozgrywany jest tylko 1 mecz bez rewanżu.

W sytuacji gdy przed rozegraniem meczów barażowych mistrz danej grupy rezygnuje z udziału w meczach barażowych awans uzyska przeciwnik w parach barażowych.

W sytuacji gdy przed rozegraniem meczów barażowych obaj uczestnicy meczów barażowych zrezygnują z udziału w meczach barażowych skład I Ligi Okręgowej zostanie uzupełniony o klub sklasyfikowany na najwyższym miejscu spadkowym w tabeli końcowej sezonu 2016/2017 I Ligi Okręgowej.

Zasady awansów i spadków w wojewódzkich ligach młodzieżowych MZPN w sezonie 2016-2017TUTAJ