Rekordowa II Konferencja Uczy Nas Piłka

Ponad dwustu uczestników pojawiło się na II KONFERENCJI UCZY NAS PIŁKA – konferencji szkoleniowej przeznaczonej dla trenerów i pasjonatów piłki nożnej. To już kolejna w tym roku inicjatywa zorganizowana przez Wydział Szkolenia Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Konferencja podzielona została na dwa panele. Całe wydarzenie miało miejsce na Hali Sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. W części praktycznej  odbyły się trzy treningi pokazowe. W pierwszym z nich, Waldemar Warchoł z pomocą zawodników drużyny trampkarzy KS ZKS Unia Tarnów  zaprezentował trening szybkości i koordynacji . Przywiązanie do szczegółów, nacisk na szybkość i dokładność wykonania poszczególnych elementów motorycznych – uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć wysokie standardy pracy narzucane przez prowadzących zajęcia.

W drugim pokazie trener Marcin Dorna  przeprowadził trening z wykorzystaniem gier zadaniowych prezentując treści najnowszego suplementu do Narodowego Modelu Gry  flagowego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej na jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnej piłce nożnej.

Trzeci trening pokazowy z udziałem drużyny młodzików MKS Tarnovia Tarnów przeprowadzony został przez Michała Stolarskiego i Jakuba Śpiegowskiego z Piłka Nożna dla Dzieci. Trenerzy skupili się na przedstawieniu szczegółów na jakie należy zwracać uwagę podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Część teoretyczna  składała się z czterech prelekcji. W pierwszej kolejności, Łukasz Stupka omówił specyfikę pracy skauta piłkarskiego i metodykę obserwacji zawodników. Po nim prelegenci z Piłki Nożnej dla Dzieci przedstawili szczegółowo najważniejsze  detale, które w treningu dzieci i młodzieży decydują o poprawnie przeprowadzonej jednostce treningowej. Poszczególne detale ilustrując licznymi przykładami.  Kolejnym prelegentem był Marcin Dorna, który na przykładzie nowego suplementu do Narodowego Modelu Gry PZPN podkreślał istotę gier zadaniowych we współczesnym futbolu. Ostatnim trenerem, który wystąpił podczas sesji teoretycznej był Jacek Magiera. Były trener Legii Warszawa bardzo inspirujący sposób przedstawił wiele zagadnień, które decydują o tym, który zawodnik potrafi płynie przejść z wieku juniora do seniora.

Przykłady prezentowanych zajęć mogą być sporą inspiracją do uzupełnienia i poszerzenia warsztatu trenerskiego. Poza kończonej konferencji, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, mając jednocześnie możliwość indywidualnej rozmowy z prelegentami w razie dalszych pytań czy wątpliwości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku KONFERENCJA UCZY NAS PIŁKA spotka się z równie wysokim zainteresowaniem.

DSC_4583

Foto: Henryk Świerczek, PPND.pl

Szczególnie podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia składamy dla wszystkich partnerów II KONFERENCJI UCZY NAS PIŁKA

HOTEL KANTORIA

PAŁAC MŁODZIEŻY W TARNOWIE

Producentowi fotokomórek TESTYOU

ASYSTENT TRENERA

ABC FUTBOLU – dystrybutor marki BOWNET

RESTAURACJI STARA ŁAŹNIA

WYDZIAŁOWI SPORTU, KULTURY oraz KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ MIASTA TARNOWA

TELEWIZJI ZVAMI

CKiW OHP w TARNOWIE

PIŁKA NOŻNA DLA DZIECI.pl

oraz pracowników TOZPN i wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie i realizacje konferencji dla trenerów.