Sprawozdanie i Galeria z Finału Ligi Orlików 2013

15 maja 2013 roku na obiekcie LKS „Dunajec” Zbylitowska Góra odbył się Finał „Ligi Orlików” sezonu mistrzowskiego 2012/13 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Ryszarda Ścigały. Po uroczystym otwarciu, nastąpiło losowanie nazw dla drużyn, jako że Finał rozgrywany był w formule Champions League. W zawodach udział wzięło 24 zespoły po 14 zawodników. Zgodnie z harmonogramem przed godziną 14, odbył się Finał, w którym wystąpiły drużyny MKS „Tarnovia” Tarnów oraz LKS „Wisła” Szczucin.
Mecz zakończył się wynikiem 3: 1 dla ekipy z Tarnowa. Nastąpiło uroczyste zakończenie Turnieju oraz wręczenie pucharów i nagród. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom za udział w całym cyklu rozgrywek, a zawodnicy pamiątkowe medale. Każdy trener zespołu stał się posiadaczem pamiątkowego wydania Monografii MZPN w Krakowie. Organizatorzy nagrodzili Prezesa LKS „Dunajec” Zbylitowska Góra Pana Jerzego Golińskiego za okazaną pomoc w organizacji zawodów, a także przedstawiciela Firmy Algida Pana Sebastiana Barabasza za ufundowanie dużej ilości znakomitych lodów. Puchar otrzymał także Jacek Ćwik za wzorową pracę z dziećmi i młodzieżą. To kolejny z wyróżnionych trenerów, jako że co roku Komisja Piłkarstwa Młodzieżowego nagradza jednego z trenerów. Statuetkami nagrodzeni zostali także najlepszy strzelec oraz bramkarz Turnieju. Zwycięska drużyna MKS „Tarnovia” Tarnów otrzymała okazały puchar za zwycięstwo w Finale.

Nagrody oraz puchary wręczali Pan Marek Baran – Dyrektor ds. Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Poseł na Sejm RP Pan Robert Wardzała, Wiceprezes ds. Gier i Dyscypliny TOZPN Grzegorz Gotfryd oraz Przewodniczący KPM TOZPN Robert Antosz. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa za objęcie patronatem tego Finału, sponsorom tych zawodów: Urzędowi Miasta Tarnowa, Firmie Handlowej „Sport Centrum” w Tarnowie oraz Firmie Algida. Wyrazy szacunku składamy także obsłudze medycznej, kolegom sędziom, osobom prowadzącym biuro zawodów, spikerowi Krzysztofowi Kapuście, który doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania, działaczom LKS „Dunajec” Zbylitowska Góra, Panom Markowi Baranowi, Robertowi Wardzale, Grzegorzowi Gotfrydowi, Robertowi Antoszowi a nade wszystko zawodnikom, trenerom, opiekunom oraz rodzicom. Wyniki zamieszczamy w załączonym do niniejszego sprawozdania Folderze. Muszę się w tym momencie zwrócić do Trenerów lub opiekunów drużyn. Niestety z przykrością muszę stwierdzić w wielu przypadkach brak należytej opieki nad powierzonymi wam dziećmi. Wałęsające się dzieciaki, które zapytane gdzie jest trener? Nie wiedzą. Rozrzucone papierki po lodach, puste butelki, które są zbierane przez organizatorów czy starsze osoby, to już jest skandal. Waszą rolą Państwo trenerzy jest nie tylko nauczyć dziecko kopnąć piłkę, lecz przede wszystkim wychowywać, kształtować charaktery, dawać dobry przykład, a nie narzekać na sędziów, na nagrody, czy pogodę w końcu. Wszystko podane na tacy, wszystko za darmo a mimo to brak poszanowania trudu bardzo wielu osób. Wielu trenerów niestety rozminęło się z powołaniem. Na szczęście są też doskonali trenerzy wychowawcy, dla których praca z dziećmi to niemal misja i takim trenerom należy powierzać swoje dzieci i takim trenerom należy udzielać licencję na pracę w klubach sportowych. Każdy we własnym sumieniu niech rozważy ten temat a na pewno dojdzie do tego, o kim chciałbym powiedzieć z imienia i nazwiska tak z tej dobrej jak i złej strony. Raz jeszcze dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w tym Turnieju i życzę dalszych sukcesów sportowych.


Henryk Świerczek
Sędziowie zawodów : Kolegium Sędziów TOZPN
Obsługa Biura zawodów : Anna Barnaś, Maciej Sobol, Piotr Szymański.
Fotoreportaż : Henryk Świerczek
Obsługa medyczna zawodów : Zbigniew Siemiński
Spiker zawodów : Krzysztof Kapusta
Wyróżnieni trenerzy : Adam Setlik, Artur Koza, Bogusław Kwiek, Grzegorz Trzpit, Jerzy Powroźnik ,Krzysztof Magdziarczyk, Łukasz Kusion, Łukasz Kulig, Łukasz Prędota, Marek Kowalik, Marek Srebro, Michał Jarząb, Mikołaj Gurgul, Norbert Ostrowski, Paweł Kafel, Paweł Ścieżka, Paweł Trzpit, Paweł Żaba, Rafał Policht, Robert Truchan, Sebastian Bator, Tadeusz Lewandowski, Tomasz Kijowski, Wojciech Pożdał.Zwycięska drużyna : MKS „Tarnovia” Tarnów
Najlepszy Strzelec Turnieju : Hubert Kolano – LKS „Wisła” Szczucin (14 bramek)
Najlepszy Bramkarz Turnieju : Maciej Bartel – MKS „Tarnovia” Tarnów

Dokumenty do pobrania :


Finał Ligi Orlików 2013 uzupełniony - 15.06.2013 (WORD)
Finał Ligi Orlików 2013 uzupełniony - 15.06.2013 (PDF)