Relacja z Pucharu Polski z dnia 25.05.2011W środę 25.05.2011 na boisku LKS „Dunajec” Zakliczyn odbyły się zawody Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Gospodarz spotkania „Dunajec” Zakliczyn, podejmował wielokrotnego finalistę szczebla TOZPN KS ”ZKS UNIA” Tarnów.

Spotkanie odbywało się w szybkim tempie, gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Defensywna taktyka trenera „Dunajca” Wacława Macioska w 20 minucie przyniosła zamierzony efekt. Po niefortunnej próbie podania piłki „główką” do bramkarza Pięty przez Mikołajczyka , piłkę przejął Wilk i w sytuacji sam na sam z bramkarzem „Unii” skierował piłkę do bramki.

W odpowiedzi zawodnicy „Unii” przeprowadzili składną akcję efektem której była zdobyta bramka przez Adriana Krokera. Pozostała część spotkania nie przyniosła rozstrzygnięcia , w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Zgodnie z regulaminem sędzia zarządził serię rzutów karnych, w której drużyną zwycięską okazała się „ZKS Unia” Tarnów. Po zakończonym spotkaniu Prezes Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Jurkiewicz, Wiceprezes Wydziału Gier i Dyscypliny Jerzy Sysło oraz Burmistrz Zakliczyna Pan Jerzy Soska wręczyli finalistom okolicznościowe puchary i sprzęt sportowy ufundowane przez TOZPN Tarnów. Składamy serdeczne gratulacje drużynie „ZKS Unia” Tarnów, życząc sukcesów w dalszej fazie rozgrywek, a LKS „Dunajcowi” Zakliczyn za wzorowe wywiązanie się z organizacji zawodów.